לוגו דרונט
עצומת תמיכה במטרות עמותת תושבים למען נווה צדק
25/06/2009

יוני 2009

עצומה

הצילו את נווה צדק-השכונה הראשונה בתל-אביב

שכונת נווה-צדק הינה השכונה היהודית הראשונה שנבנתה מחוץ לחומות יפו ב - 1887.

שכונת נווה-צדק היא מקום מיוחד  ויחיד במינו בת"א, הסמטאות הישנות והציוריות הפכו למוקד משיכה ולמרכז תרבותי ואומנותי. השכונה מהווה את אחד מסמליה העירוניים הבולטים של העיר ת"א ושל מדינת ישראל.

עם זאת, ובשל האופן והתקופה בה נבנתה נווה צדק, הרי שעד היום חסרה השכונה תשתית מינימאלית מקובלת כדוגמת בתי ספר, גני ילדים וכיו"ב.

בימים אלו מקדמת עיריית תל אביב שורה של  תוכניות שמשמעותן הקמת חומת מגדלים וטבעת של אוטוסטראדות סביב השכונה, תכניות שיהפכו את נווה צדק לאי תנועה מוקף מגדלים וחנוק כבישים המובילים בתנועה בין עירונית בתוך השכונה.

התכניות מקדמות גם הוספה  של כ -  3000 יחידות דיור בתוך וסביב השכונה וזאת ללא קידום תשתיות לבתי ספר מוסדות חינוך וללא שטחי ציבור ראויים.

קידום התכניות נעשה ללא שיתוף תושבי השכונה ותושבי השכונות הסמוכות ובניגוד מוחלט לעמדת התושבים באיזור

אנו התושבים דורשים מעיריית תל אביב  לחדול מלרצות יזמים שונים על חשבון איכות חיינו ועל חשבון עתידה של ה"עיר העתיקה" של תל אביב. אנו דורשים לשלב את תושבי השכונה ויועצים מקצועיים מטעמם בתכנון העתידי של השכונה וסביבתה, תכנון אשר יכלול מדיניות ברורה לבנייה לגובה ,תכנון ברור וחד משמעי לפתרון העדר תשתיות כבר היום, מוסדות חינוך מתאימים כולל בתי ספר ותכנית תחבורה כוללת ומוסכמת לדרום מערב העיר.

אנו התושבים, בחתימה על עצומה זו מביעים תמיכה בוועד הפעולה ובעמותת התושבים למען נווה-צדק (ע.ר.), אנו  מבקשים מועד הפעולה והעמותה לייצג אותנו  במאבק לשימור  אופייה הייחודי של שכונת נווה צדק ולפעול בשמנו לקידום תכנון כולל בשיתוף ציבור למרחב שכונת נווה צדק

אנו דורשים הפסקה מוחלטת של קידום התכניות עד להקמת מנגנון יעיל לשיתוף התושבים בתכנון עתיד השכונה.

נכון ל-30 ביוני - מעל 300 איש חתמו ידנית על העצומה..

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד