לוגו דרונט
מליאת הוועדה המקומית לתכנון ולבניה החליטה לאשר את תכנית יצחק אלחנן ג' ואת תכנית ציר המסילה
22/07/2009

 

 

                                                                                                                        22/7/2009

 

לתושבי נווה צדק ולתומכינו היקרים,

 

 

אתמול נרשם פרק חשוב בתולדות המאבק של תושבי נווה-צדק על דמותו של האזור

 

מליאת הוועדה המקומית לתכנון ולבניה החליטה אתמול, לאחר דיון סוער, לאשר את תכנית יצחק אלחנן ג' ואת תכנית ציר המסילה, וזאת ביחס של 13 חברי מועצה שהצביעו בעד, כנגד 10 שהצביעו נגד (את פירוט ההצבעות ניתן לראות בסוף מכתב זה). כידוע, החלטה זו התקבלה בלא כל שיתוף של התושבים ובלא דיון באלטרנטיבה תכנונית אחרת, כזו שתהיה מקובלת על דעתם של כל הצדדים.

 

זוהי הפעם הראשונה בה הגיעו למעלה מ-150 איש, תושבי נווה צדק ותומכים מהשכונות פלורנטין ונגה, בכדי להפגין את התנגדותם הנחרצת לבנייה הפראית שמקדמת העירייה.  יו"ר הוועדה, דורון ספיר, ניסה למנוע מהתושבים להיכנס לדיון שהנו "דיון פתוח" עפ"י חוק. רק אחרי דין ודברים שעלה לטונים צורמים הורשה מספר מצומצם של תושבים להיכנס לדיון.

 

הדרישות שאנו מעלים, לאורך כל הדרך, הינן בסיסיות ביותר – תכנון כולל של האיזור, אשר יתחשב בצרכי התושבים (הקיימים והעתידיים) ויעלה בקנה אחד עם המקובל בערים מפותחות אחרות בעולם. שיקולים קואליציוניים זרים גרמו לחלק מחברי המועצה לאמץ את תוכנית הטלאים של העירייה וכך הוחלט לקדם בנייה מסיבית ולא מתוכננת של מגדלים סביב השכונה, לחנוק את האזור בטבעת כבישים רבי מסלולים שיזרימו עשרות אלפי מכוניות לתוך תל אביב, ולהרוס את בית הספר היחיד שיכול היה לשרת את ילדי השכונה – היכן שקיים מחסור חמור במוסדות חינוך.  

 

סיקורים עיתונאיים – כלכליסט,  YNET

 

אנחנו הפסדנו אמנם בקרב זה, אך אנו ננצח במערכה כולה.

תמיכתכם החזקה בוועד הפעולה/עמותת התושבים למען נווה צדק, הם הדלק שמניע את המאבק. בעזרתכם נמשיך להיאבק בתוכניות אלו בכל הדרכים האפשריות - בערעורים, בהגשת התנגדויות, בבג"צים, בהפגנות ובגיוס תמיכה ציבורית. כבר בימים הקרובים נגיש ערר לוועדה המחוזית לגבי תוכנית יצחק אלחנן, ובציר המסילה נתנגד לכל מגדל בנפרד כאשר התוכניות תובאנה לדיון ואישור בוועדה המחוזית.

אנו מבקשים להודות לכל אחד ואחת מכם שטרחו והקדישו מזמנם להגיע לדיון, ולכל אלו שתורמים ממרצם ומכספם למימון המאבק. זהו תהליך ממושך המחייב נחישות והתמדה ואם נמשיך ונפעל כולנו יחד - באפשרותנו לנצח.

הרשו לנו לצטט את החוקרת מרגרט מיד שבמאבק נחוש הצילה את הגורילות באפריקה מחיסול: "לעולם אל תטיל ספק בכך שקבוצה קטנה של אנשים נחושים יכולה להביא לשינוי בעולמינו. ואמנם, מאז ומעולם, שינויים הושגו אך ורק בדרך זו".

 

 

 

 

 

 

 

בברכה, 

עמותת התושבים למען נווה צדק

 

 

פירוט ההצבעות:

 

התנגדו לתכנית:

מר"צ – מיטל להבי ותמי זנדברג

ירוקים – פאר ויסנר, דן להט חנה תמיר

עיר לכולנו – רחל גלעד, אהרון מדואל, יעל בן יפת ויואב גולדרינג

ראובן לדיאנסקי

 

תמכו בתכנית:

דורון ספיר, שמואל מזרחי יעל דיין - סיעת חולדאי

ארנון גלעדי - ליכוד

שמואל גפן - בגד

אלון סולר אסף זמיר יניב ויצמן סיעת הצעירים

בנימין בביוף – ש"ס

נתן וולך ומשה טיומקין - גמלאים

כרמלה עוזרי – צדק חברתי

נפתלי לוברט - גד

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד