לוגו דרונט
תכניות ליבר ותפרי נווה צדק דרום - דצמבר 2009
29/12/2009

עמותת   תושבים למען   נווה-צדק

 

איגרת מידע - דצמבר 2009

 

 

לחברי ולאוהדי עמותת תושבי נווה-צדק שלום רב.

 

כפי שאתם יודעים, מאז שהתחלנו בפעילותנו אנו נאבקים במקביל במספר תוכניות בנייה שונות, המאיימות על המרקם הייחודי של השכונה ועל איכות החיים של כולנו. כיוון שהעמותה אימצה לעצמה, מן ההתחלה, קו פעולה אקטיבי (ולא מחאתי בלבד), אנו חייבים להיעזר באנשי מקצוע, ובכללם עורכי דין הבקיאים היטב בחוקי התכנון והבניה, וזאת בנוסף לפעילותנו הנמרצת במישור הפוליטי (חברי מועצת העיר) ובאמצעות התקשורת.

 

ואכן, הקו בו נקטנו מוכיח את עצמו עד כה: מאז שוועד פעולה החל בפעילותו, לא אושרה סופית בנוה צדק ולו תוכנית חדשה אחת! יתר על כן - בשני נושאים הוועדה המקומית אף אימצה לאחרונה את עמדותינו:

 

-           במגדל ליבר קבלה הוועדה המקומית את עמדתנו לפיה חסרים בשכונה מוסדות חינוך, ובלעדיהם לא ייתכן שיקודמו פרויקטי בנייה מאסיביים. על רקע זה היא הגישה ערר לוועדה הארצית על החלטת הוועדה המחוזית לאפשר מגדל מגורים.

 

-           בתוכנית תפרי נווה-צדק העירייה קיבלה חלק מטיעוננו, ובראש וראשונה את דרישתנו להכניס לתוכנית חלקים מן השכונה אשר לא נכללו בתוכנית המקורית.

 

לאורך כל הדרך מדובר במאבק קשה ועיקש הדורש מאיתנו, חברי הועד המנהל, הרבה עבודה: איסוף מידע, הכנת תזכירים, השתתפות בישיבות תכנון, פגישות עם מומחים, חברי מועצה ועיתונאים, הפעלת עורכי דין מהשורה הראשונה וגם עבודה מנהלתית החל מטיפול בכספים, ישיבות ועד וכלה בכתיבת והפצת איגרות מידע כדוגמת איגרת זו. כל פעילות הוועד נעשית בהתנדבות ואיש מחבריו אינו מתוגמל עקב השקעת זמנו !

 

בכנס התושבים האחרון תרמו תושבים לעמותה. תרומות אילו   אפשרו את פעילותינו עד כה. כדי להמשיך ולייצר הצלחות נוספות ועל מנת שנוכל להיערך כראוי למאבקים הבאים    אנו זקוקים לאמצעים כספיים נוספים. כן, אנחנו זקוקים לכסף על מנת שנוכל להיעזר במומחים ועורכי דין.   רק באמצעות   מאבק משפטי מושכל נוכל להמשיך ולהגיע להישגים.

 

אלו המיזמים העומדים על הפרק :

 

א.        מגדל ליבר – בימים אילו   אנו מכינים   ערר למועצה הארצית לתכנון ובניה כנגד מגדל ליבר . ערר זה מעניק   לנו הזדמנות נדירה להציג את עמדותינו בוועדה הארצית לתכנון ובניה. בפעם הראשונה יוצגו בפני   גורמי תכנון ברמה הארצית   טיעוננו בדבר העדר תכנון כולל, המחסור במוסדות חינוך, שרשרת המגדלים סביב השכונה והפגיעה במרקם השכונה . בתיק זה מייצג את העמותה עו"ד עידו שפירא.

 

ב.        תכנית   תפרי נווה   צדק דרום   - הוועדה המקומית אימצה חלק מעמדותינו והמליצה לועדה המחוזית על מספר שינוים וכעת אנו ממתינים להחלטת הועדה המחוזית בנושא. עדיין יש לנו השגות קשות על התוכנית   ובעיקר על הרעיון לפיו התכנית מהווה תשתית למעבר של כביש   שלבים בתוך השכונה. בנוסף התוכנית מוסיפה שטחי מסחור נרחב ומלונאות נרחבים. אם התוכנית תעבור כמו שהיא, תהפוך השכונה לאזור תיירותי מסחרי, וחיינו כתושבים בשכונת מגורים ישתנו לחלוטין.   בתיק זה מייצגים את העמותה עו"ד אורי ברגמן, עו"ד טלי סלטון ועו"ד רונית אשד ממשרד וקסלר ברגמן.

 

ג.          יצחק אלחנן - בקרוב צפוי להתחדש המאבק נגד הוספת עשר קומות למגדל [ מגדל שאושר לפני שהועד החל בפעילותו], הפיכת רחוב יצחק אלחנן ל כביש בן 4 נתיבים   כהמשך של דרך שלבים תוך הריסת בית יעקב ובית אברמס. מבנים אלו המהווים   עתודה פוטנציאלית לבי"ס לילדי השכונה הובטחו לנו בעבר כפתרון לבית ספר . טרם התקשרנו עם עו"ד לטיפול בתיק זה.

 

בנוסף עומדת ברקע   תכניות עיריית תל אביב לסלול את כביש שלבים, המחבר אייל ון דרום דרך רחוב אילת עד   בית המגן ולהעביר כביש בין עירוני בתוך השכונה.

 

כדי לאפשר לנו המשך המאבק וההצלחות, כדי להציל את נווה-צדק,   אנו פונים אל אלה מכם שטרם תרמו לתרום ולאלה מכם שכבר תרמו בעבר, לשוב ולתרום לעמותה. פרטים כיצד לתרום ניתן למצא כאן .

 

העבודה רבה ואנחנו זקוקים לסיועם של פעילים נוספים היכולים ומוכנים להשקיע זמן בעבודת העמותה. אתם מוזמנים להתקשר אל העמותה 054-5719344 .

 

נשמח להשיב על כל שאלה שיש לכם באמצעות דוא"ל nevetzedek@gmail.com או טלפונית 054-5719344 .

 

 

בברכה,

עמותת תושבים למען נווה-צדק

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד