לוגו דרונט
תכניות ליבר ותפרי נווה צדק דרום - מרץ 2010
9/03/2010

 

ע מ ו ת ת     ת ו ש ב ים    למען   נ וו ה -  צ ד ק

 

איגרת מידע – מרץ  2010

 

 

לחברי ואוהדי עמותת תושבי נוה צדק שלומות.

 

ברצוננו לעדכן אתכם בהתפתחויות האחרונות :

 

א.      תוכנית מתאר חדשה לתל אביב יפו   העירייה מקדמת תוכנית מתאר חדשה לעיר שכמובן תשפיע גם על שכונת נוה צדק.  בתוכנית המתאר מופיע גם קטע 'דרך שלבים' בין רחוב אילת לרחוב קויפמן, שמתוכנן להזרים כ 35,000 מכוניות ביום  למרכז העיר . חשוב לנסות ולבלום את ההצעה ולשכנע בעמדתנו את נבחרי הציבור במועצת העירייה האמורה לאשר את התוכנית. זו הזדמנות היסטורית להוציא את  כביש שלבים מתוכנית המתאר. בקרוב נפיץ ב Face book  ובאינטרנט עצומה הקוראת להוציא את כביש שלבים מתוכנית המתאר ונבקשכם לחתום ולעודד את חבריכם לחתום על העצומה.  לעיון בתוכנית המתאר הקליקו:

http://www.tel-aviv.gov.il/Hebrew/_MultimediaServer/documents/1257202.ppt


הצטרפו כחברים ב-Facebook

 

ב.      מגדל ליבר  ב 18 במרץ 2010, יתקיים בועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובניה הדיון בערר בניין ליבר.  בפעם הראשונה יצטרכו גורמי תכנון ברמה הארצית להתייחס לטיעוננו על העדר תכנון כולל ועל הפגיעה במרקם השכונה. בתיק זה מייצג את העמותה עו"ד עידו שפירא.

 

ג.       יצחק אלחנן ב' וג'  [2615 ב' ו ג']. בישיבה ב  11.1.10 הועדה המחוזית לתכנון ובניה אישרה להפקדה את:

·        תוכנית יצחק אלחנן ב' הכוללת: מגדל חדש/נוסף של 35 קומות, בפינת הרחובות יצחק אלחנן וגרוזנברג

·        תוכנית יצחק אלחנן ג' הכוללת: תוספת  10 קומות [כ 6,000 מ"ר] למגדל של 30 קומות בפינת הרחובות מוהליבר ויצחק אלחנן [שאושר לפני שהתחלנו בפעילותנו], הפיכת הכביש לדו-מסלולי והריסת שני מבנים במתחם בה"ס בית יעקב המהווה עתודה פוטנציאלית לב"ס לילדי השכונה.

התחלנו במו"מ עם עו"ד לטיפול בתיק אבל בגלל העדר במשאבים מספקים,בינתיים אין באפשרותנו להעסיק עורך דין בתיק זה .

 

ד.      בית גיבור – ב-11 בינואר   2010 , אישרה הועדה המחוזית לתכנון ובניה, הסבת בית גיבור ממשרדים ל 60% מלונאות ו 40% מגורים.
למרות שתוספת מגורים ללא הוספת תשתיות [מוסדות חינוך, שטחי ציבור וכד'] תעמיס על התשתיות הקיימות באזורנו, הנמוכות בהרבה מהמינימום שנקבע בחוק, העמותה לא תתנגד לשינוי היעוד משום שמדובר ב 40% בלבד.

כפי שניתן לראות, העירייה ממשיכה במאמציה להקיף את נוה צדק במעטפת מגדלים. לפני חמש עשרה שנה במאבק נחוש, עצרנו את הבניה במנשיה , באופן דומה,  ניתן לעצור גם את מעטפת המגדלים המתוכננת סביבנו.

 

 

 

 

ה.     תב"ע תפרי נווה  צדק דרום  ב  11 בינואר 2010, הועדה המחוזית לתכנון ובניה דנה בתכנית. פרט לשני שינויים די שוליים, הועדה לא אישרה את מרבית הערעורים שהוגשו לה על ידנו, על ידי תושבים פרטיים מהשכונה הרואים עצמם נפגעים מהתכנית ועל ידי עיריית תל אביב-יפו [השינויים המבוקשים על ידי העירייה, בחלקם, היו הענות חלקית לדרשותינו לרבות דרישתנו המרכזית להכניס לתוכנית חלקים מהשכונה דרומה לרחוב ברנט, שלא נכללו בתוכנית המקורית] . החלטות הועדה המחוזית עדיין אינן סופיות. לאחר שתתקבלנה החלטות סופיות, נבחן אותן ונגבש את עמדתנו יחד עם עו"ד אורי ברגמן המייצג אותנו בתיק זה.

 

ו.         ועד שכונה חדש בכרם ישראל - לאחרונה החל לפעול ועד שכונה חדש בשכונת כרם ישראל [השכונה בין נווה צדק לכרם התימנים]. אנו בטוחים שהועד החדש יהווה תוספת כוח למאבק בתוכניות ברחוב יצחק אלחנן.

 

ז.      ענת ברקאי וגיא נרדי [שמות שכדאי שתכירו] מאז שהתחלנו בפעילותנו לפני כחמש שנים נעזרנו רבות בענת ברקאי, מנהלת הסניף העירוני תל אביב-יפו של החברה להגנת הטבע שגם שימשה כחברה בוועדה המחוזית לתכנון ובניה.  ענת החליטה לסיים עבודתה כדי לעשות דוקטורט בתחום התחבורה בטכניון שבחיפה.     אנו מודים מאד לענת על סיועה העקבי ומאחלים לה הצלחה בהמשך דרכה. אנו מאחלים הצלחה לאדריכל גיא נרדי שנבחר לנהל את סניף החברה במקומה של ענת, ואנו בטוחים שגם גיא יסייע לנו כמיטב יכולתו.

 

כפי שניתן לראות, אנו נאבקים קשה ובו זמנית, במספר רב של חזיתות, דבר המחייב אותנו להרבה עבודה. כדי להמשיך במאבק, אנו זקוקים לגיבוי שלכם ואנחנו זקוקים לכסף כדי לשלם למומחים ולעורכי דין הפועלים בשמנו.

 

התקציב למאבקים המוזכרים לעיל לחצי השנה הקרובה, הוא 50,000 ש"ח, בקופת העמותה ישנם [כולל התחייבויות בהוראות קבע] כ 17,000 ש"ח, ואנו נידרש איפה לגייס  מיידית עוד 33,000 ש"ח. אתם תעזרו במאבק על דמותה של נווה צדק ע"י תרומה של 500 ש"ח לאדם. כל סכום גדול יותר, יתקבל בתודה.

 

כדי לאפשר המשך המאבק וההצלחות

כדי להציל את נווה צדק

אנו חוזרים ופונים אליכם:

אנא תרמו בנדיבות

 

נשמח להשיב על כל שאלה שיש לכם באמצעות דוא"ל nevetzedek@gmail.com או טלפונית 054-5719344.

 

 

בברכה,

עמותת תושבים למען נווה-צדק

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד