לוגו דרונט
עדכונים בנושאים - בניה לגובה, המחסור החמור במוסדות החינוך , ליבר ועוד - מאי 2010
25/05/2010

 

עמותת תושבים למען נוה צדק

איגרת מידע - מאי 2010 

 

 

מאי 2010

                              

 

                      לתושבי נוה צדק ולאוהדינו שלום רב,

 

מאמצנו מתחילים לשאת פרי.

עמותת התושבים פועלת מזה כחמש שנים להגנה על השכונה מפני מתקפת המגדלים סביב השכונה וטבעת הכבישים המאיימים להפוך אותנו לאי תנועה קטן מוקף מגדלים, כבישים, זיהום ופיח, ולמען פיתוח תשתיות חינוך החסרים כל כך בשכונה. הפעילות האינטנסיבית של העמותה נערכת במישורים המשפטי, הציבורי והתקשורתי. בעזרת המעורבות והתמיכה הכספית של תושבי השכונה, והודות לעבודה הדוקה עם גופים נוספים, מאמצינו נושאים פרי - עיריית תל אביב-יפו מצהירה בגלוי על שינוי בכמה מעמדותיה ההיסטוריות, במספר נושאים:

 

·        בנושא המחסור החמור במוסדות החינוך בתי ספר וגני ילדים - העירייה קיבלה את עמדת העמותה לפיה באזורנו קיים מחסור גדול מאד במוסדות חינוך וכי נדרש לקשור בין תכנון האזור, כולל תכנון מגדלי המגורים סביב השכונה,  לבין פיתוח תשתיות חינוך.

 

·        בנושא הבניה לגובה התקבלה טענתנו העקרונית לפיה מגדלים אינם מתאימים למרקם האורבאני של העיר ההיסטורית ויו"ר ועדת התכנון המקומית הצהיר שהעירייה תתנגד לבניה נוספת לגובה ב"עיר ההיסטורית" [אם כי העירייה עדיין תומכת בבנייה לגובה בציר המסילה].
דורון ספיר לא רוצה מגדלים במרכז העיר

מדיניות עירית תל אביב יפו למתחם המסילה

                        

·        בנושא התחבורה - עבודה רבה עוד לפנינו: האיום של דרך  שלבים האמורה לעבור בתוך השכונה ולהקיף אותה מדרום וממערב הינו איום חמור וממשי. נדרשת עבודה רבה על מנת למנוע מעבר הכביש בתוך השכונה , כביש שיחצוץ בינינו לים ויעביר מדי יום עשרות אלפי כלי רכב מזהמים בתוך סביבת המגורים שלנו. מכתב למשרד התחבורה בעניין תכנון ציר שלבים עד לרחוב קויפמן ותכנון ציר יצחק אלחנן

 

על אף שאימוץ כמה מעמדותינו הבסיסיות ביותר ע"י העירייה גורם לנו סיפוק רב,  עדיין נכונו לנו מאבקים קשים מול הרשויות. עם זאת, אנו מעודדים מהעובדה שלחצים מתמשכים ונחישות של תושבים יכולים להשפיע.

 

 

הבעיות בהן אנו מטפלים כעת הינן:

 

  • מגדל ליבר-  במקור מבנה שתוכנן למשרדים, ומחזיק בזכויות לבניה של בניין משרדים בגובה 60 מטר. היזמים תכננו מגדל מגורים בגובה 120 מטר וקיבלו את עידודה של העירייה וגם את אישורה של הועדה המחוזית. בדיון נוסף במסגרת התנגדות ועד הפעולה למגדל, קיבלה הועדה המקומית לראשונה את עמדתנו כי אין להוסיף מגדל מגורים בשכונה טרם יטופל המחסור המשווע במוסדות חינוך, אך הועדה המחוזית דחתה עמדה זו ואישרה את המגדל למגורים. על רקע זה השתכנעה הועדה המקומית לערער בעצמה על החלטת הועדה המחוזית בפני המועצה הארצית.

ועדת הערר הארצית אמורה לקבל החלטתה בשבועות הקרובים. אנו מעריכים שהנושא יוחזר לטיפולה של הועדה המחוזית ושם יהיה עלינו להמשיך במאבק נגד הקמת מגדל המגורים.

ליבר - תשובת העירייה לגבי שאלות הארצית כחלק מהערר

 

 

  • מגדלי יצחק אלחנן ב' וג'-  מדובר בתכניות להוסיף 12 קומות למגדל של 30 קומות שאושר בעבר והנבנה בימים אלו, למחוק את בתי הספר אברמס ובית יעקוב, לסלול במקומם כביש שיהווה המשך לכביש שלבים, ולהוסיף מגדל בגובה 30 קומות בפינת הרחובות יצחק אלחנן וגרוזנברג. מאמצינו לבלום את התכנית בוועדה המקומית לא הועילו והתכנית מונחת על שולחנה של הוועדה המחוזית שבקרוב תפרסם את התוכנית לצורך הגשת התנגדויות. עם פרסום התוכנית אנו נתנגד לה בכל דרך חוקית אפשרית.

 

  • תפרי נוה צדק דרום  - התיק נדון בוועדה המחוזית שטרם פרסמה החלטתה. בכוונתנו להתעקש על הזזת גבול השכונה עד לגבולה הטבעי, על גבול מוזיאון צה"ל  ולהתנגד לאפשרות של מתן היתרים למסחר בכל רחובות השכונה.

 

  • דרך שלבים - בכוונתנו להכין דו"ח עצמאי על ידי יועץ מומחה לתחבורה, שישמש בסיס למאבקינו ב"אוטוסטראדת".שלבים.

 

 

כדי להמשיך ולהצליח במאבקים אלו על דמותה ואופיה של השכונה שלנו ושלכם, אנו זקוקים לתמיכתכם. כל פעולותינו נעשות בהתנדבות, אך אנו זקוקים לכסף שישמש להעסקת מומחים ועורכי דין. נבקשכם לאפשר לנו להמשיך ולהיאבק באמצעות תרומה כספית דרך האתר http://nevetzedek.org/ או להתקשר לעדנה  ודוד בטלפון  03-5100555 ואנו נגיע אליכם הביתה לקבלת תרומתכם בשעה הנוחה לכם.               חלקכם תרמתם כסף ב 2009 ונודה לכם עבור תרומה נוספת ב  2010.

 

 הצטרפו לחברי השכונה בפייסבוק!!!FACEBOOK  

 

                                         --------------------------

דרושים

לוועד העמותה דרושים סטודנטים

ותלמידי תיכון בעלי מודעות חברתית

התקשרו ל 03-5100555

                                       =====================

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד