לוגו דרונט
ליבר,תפרי נוה צדק דרום - איגרת דצמבר 2010
29/12/2010

עמותת תושבים למען נוה צדק

 

איגרת דצמבר 2010

 

לתושבי השכונה ואוהביה - שלום רב,

 

בעקבות תוכניות הבניה המקודמות סביבנו בקצב הולך וגובר הגברנו מאד את פעילותנו.

כפי שתוכלו לראות, החודשים הבאים חשובים מאוד והחלטות שיתקבלו במהלכם ישפיעו על צביון השכונה.

 

מעט רקע כללי

נווה צדק מונה היום כ - 2,000 יחידות דיור. העירייה מקדמת במרץ רב, ללא שום תכנון כולל וללא תשתיות נדרשות, עוד כעשר תוכניות בודדות הכוללות למעלה מ 2,000 יח"ד. התוצאה היא הכפלה בפועל של השכונה, בלא להשקיע בתשתיות הנדרשות לתושבים, הקיימים והנוספים [כדוגמת גני ילדים, בתי ספר, גינות, מרכז קהילתי בגודל מתאים, קאונטרי קלאב כמקובל בשכונות אחרות וכד']. כבר היום, לכל תושב בנוה צדק מוקצים כ-2 מ"ר שטחי ציבור, וזאת בהשוואה ל-10 מ"ר בשכונות הצפוניות של העיר. על רקע זה, אנו מתנגדים להוספת יחידות דיור בשכונה בלא להציע פתרון כולל להתרחבותה.

 

להלן תוכניות הבינוי בהן אנו מטפלים בימים אלה:

 

בנין ליבר-ערעור לעליון

לאחר דחיית הערעורים שהגשנו לועדת התכנון הארצית ולבית המשפט המחוזי על יעוד מגדל ליבר למגורים [למעלה מ 150 יח"ד], החלטנו לערער בפני בית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי החלטה שניתנה למרות שהשופט לא שמע עמדתנו, ועל גובה ההוצאות שהשית עלינו , 100,000 ₪ , סכום הוצאות ללא תקדים.

 

תפרי נווה-צדק דרום

המדובר באזור שבין רחוב שבזי לרחוב המרד, ובין רחוב כי"ח למוזיאון צה"ל. עקרונית אנו מעוניינים באישור תב"ע שיאפשר בניה ופיתוח של האזור, אך התוכנית כוללת מסחר ומלונאות בכל הרחובות שבתוכנית – דהיינו יצירת "קניון" שיביא להרס השכונה כשכונת מגורים. בנוסף, אנו דורשים להחיל את התוכנית על כל השכונה לרבות על הרחובות ברנט ווולוז'ין שהעירייה הוציאה מהתוכנית במטרה להשאיר מקום לכביש שלבים הרחב [ששה מסלולים] שיחבר את איילון דרום לרחוב המרד/לטיילת.

 

באמצעות משרד עו"ד אורי ברגמן הגשנו בקשה לערער על דחיית טיעוננו ובקשתנו זו לא אושרה. היות ואין בכוונתנו "להרים ידיים" החלטנו להצטרף לפניה של תושבי שכונה לפנות לבית המשפט בבקשה שיורה לועדת התכנון הארצית לדון בערעורנו.

 

חברות בעמותה

בעקבות טענות שהושמעו נגדנו בבית המשפט לפיהן לכאורה העמותה איננה מייצגת את תושבי השכונה, הגענו למסקנה שחשוב להגדיל את מספרם של חברי העמותה. אנו מבקשים מכל תומכינו להירשם כחברים בעמותה. החברות בעמותה אינה כרוכה בתשלום או בהתחייבות כספית כלשהי והיא רק מבטאת תמיכה במטרותיה ומעשיה של העמותה.     ניתן להירשם כחבר עמותה באתר או בטלפון.  במידת האפשר, צרפו גם את שכניכם.

[המשך בעמוד הבא]

==============================================

לצורך מידע/תרומה/התנדבות*/השתתפות בפגישת הסברה, צרו קשר עם עדנה ודוד איתן בטלפונים 052-8681081 , 03-5100555

 

בנין גיבור

הגשנו לוועדה המחוזית התנגדות להסבת משרדים ל - 130 יחידות דיור/מלונאות.עמדתנו היא שיש להגיש התנגדות עקרונית לכל תוספת מגורים בשכונה או סביבה כל עוד אין מענה לפיתוח תשתיות מתאימות. .במהלך הצגת ההתנגדות דרשנו מהוועדה המחוזית לקיים דיון מיוחד בנושא התשתיות הנחוצות באזור,  לפני שהם ממשיכים לדון ולאשר יחידות דיור נוספות בשיטת ה'סאלמי' .

 

תוכנית מתאר לעיר ושילוב נווה צדק בתוכה

העירייה מקדמת תוכנית מתאר לתל אביב-יפו שבאמצעותה היא גם רוצה לקבל אישור לכל תוכניותיה שבאזורנו לרבות שורות המגדלים וכביש שלבים. יחד עם החברה להגנת הטבע, אנו פועלים לכך שהתוכנית תיתן מענה לדרישותינו.

 

יצחק אלחנן ב' וג' והריסת ביה"ס לבנות

הועדה המחוזית הפקידה להתנגדות התושבים ובעלי עניין אחרים,  את תוכניות יצחק אלחנן ב' [מגדל נוסף עם 150 יח"ד] ויצחק אלחנן ג' [תוספת 10 קומות לבניין של 30 קומות שכבר אושר]. במסגרת תוכנית זו מתכוונת העירייה להרוס חלק משמעותי של בניין ביה"ס לבנות, בכדי להרחיב את הכביש. זהו בניין שיכול היה לתת מענה חלקי למצוקת בתיה"ס בשכונה.

.ע"פ התוכנית, מרבית בתיה של שכונת 'כרם ישראל' יהיו מוצלים [ללא אור שמש], במשך שעות רבות . חלקם, כל השנה ואחרים במשך חודשים רבים. בימים אלה אנו מכינים התנגדות לתוכנית.

 

יחסי ציבור וכנסי תושבים

חברי הועד המנהל נפגשים באופן שוטף עם עיתונאים וחברי מועצת העירייה כדי להסביר את עמדותינו ולקדם את מטרותינו. לאחרונה נפגשו חברי הועד המנהל גם עם ח"כ ניצן הורביץ,  שגילה אהדה למאבקינו וגם נתן לנו כמה 'טיפים'.

 

אנו מתחילים בכנסי הסבר והתרמה לתושבי השכונה ואוהדיה. בסוף אוקטובר ערכנו מפגש עם כמה עשרות איש והצלחנו לגייס סכום כסף שנתן מענה ראשוני למשימות העומדות בפנינו. אנו מוכנים להופיע בחוגי בית או בכנסים במקומות ציבוריים בכל עת. אל תהססו, פנו אלינו ונגיע אליכם כדי לדווח ולהסביר פעילותנו.

 

תמיכה בעמותה

כפי שאתם רואים, המאבקים קשים ורבים. אנו נלחמים על זכותנו לחיות בשכונת מגורים ולא בקניון מסחרי המוקף במגדלים וכבישים מהירים. לצורך כך אנו צריכים את שירותיהם של עורכי דין ומומחים, אשר באים לקראתנו במחירים המתחשבים בכך שאנו עמותה ציבורית, אבל עדיין הטיפול בכל 'תיק' כולל הוצאות ומע"מ מסתכם ב 30,000 ₪ ויותר.

 

אנו זקוקים מאוד לתמיכתכם הכספית.

למען שמירה על צביון השכונה, תמכו בנו.

ניתן לתרום באופן מאובטח באתר או לשלם באמצעות צ'קים.

 

לצורך מידע/תרומה/התנדבות*/ארגון/השתתפות בפגישת הסברה, צרו קשר עם עדנה ודוד איתן בטלפונים 052-8681081 , 03-5100555

--------------------------------

* כדי להתנדב לפעילות. אין צורך בידע משפטי או מקצועי,

 

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד