לוגו דרונט
המאבק נמשך : בואו לדיון ביום שני ה-4 באפריל על ההתנגדויות ליצחק אלחנן בוועדה המחוזית
1/04/2011

ביום שני הקרוב (4 באפריל) בשעה 9:30 אמור להתקיים דיון בוועדה המחוזית על ההתנגדויות שחלקנו הגיש נגד הקמת מגדל בן 34 קומות ביצחק אלחנן ותוספת של 12 קומות למגדל שכבר בתהליך בניה.

אנחנו חייבים להיות שם כדי להפגין את ההתנגדות שלנו באופן כמה שיותר מאסיבי!

הדיון יתקיים בקריית הממשלה, מנחם בגין 125 (צומת בגין-קפלן-השלום), במשרדי הוועדה המחוזית (משרד הפנים) בקומה 13. לפרטים נוספים ולאישור הגעה אנא התקשרו לטלפון 054-5719344

ביום רביעי אישרה הוועדה המקומית את העברת התכנית למחוזית בתום דיון סוער, שהנה עיקריו:

·          מתברר שרק מעטים מחברי הוועדה ידעו שהתכנית במקור הייתה להקים בניין בן 9 קומות ל דיור מוגן ול דיור ציבורי לנזקקים , ובאופן לא מפתיע היזם הפך אותה במהלך השנים למגדל יוקרה לאלפיון העליון. ראו את הכתבה ב דה מרקר וב כלכליסט

·          הקומבינה של עיריית תל אביב עם בית הספר בית יעקב: בית הספר ממילא אמור להתפנות מהמבנה שהובטח שיהפוך לבית ספר עבור ילדי השכונה בעוד שנה וחצי. אז למה העירייה הזדרזה לחתום על עסקה עם היזם, לפיה היזם יקבל אישור לתוספת של 12 קומות בתמורה לכך שיפנה את בית הספר באופן מיידי? מה בוער?

·          מטריד עוד יותר בקומבינה הזאת תג המחיר : ליזם עולה הפינוי הזה 11 מיליון דולר (כך על פי דו"ח שמאי שהוגש לוועדה בשנת 2007). המשמעות היא שאף על פי שלעמותה שמפעילה את בית הספר אין בכלל זכויות על המבנה, היא מקבלת מתנה מהיזם בסך 11 מיליון דולר! אבל אין צורך לדאוג ליזם, כי הוא מקבל בתמורה הטבה מהעירייה! הוא לא יצטרך לשלם היטל השבחה על 12 הקומות הללו. ושוב אנחנו מדברים פה על מיליוני שקלים.

ההפתעה (חוץ מהאישור המחפיר לתכנית תוך דחיית כל ההתנגדויות) הייתה בהתפלגות הקולות שלא הייתה לפי המפתח קואליציה-אופוזיציה המוכר.

תודה וברכה לעושים במלאכה שהפעילו שיקול דעת עצמאי מיטל להבי ממרצ, ארנון גלעדי מהליכוד, ו דן להט מהירוקים ו אהרן מדואל מעיר לכולנו.

 

לצערנו הצביעו בעד התכנית חברי המועצה אסף זמיר (צעירים) ו נתן וולוך (גמלאים), דורון ספיר (תל אביב 1), ושני חברי האופוזיציה כרמלה עוזרי ושמואל גפן.

 

בינתיים גילה עורך הדין שלנו, יחיאל שמיר, שהוועדה המחוזית הפקידה את התכנית שלא כדין. רק לפני כשנה הוועדה דרשה כתנאי להפקדה שיבנו בית ספר לפני שמוסיפים עוד תושבים לשכונה, ולצורך כך יחתמו על הסכמי פינוי. הסכמי פינוי לא נחתמו, תכנית לבית ספר עדיין אין, אבל התכנית ממשיכה להתקדם... בוועדה המחוזית כמובן! עו"ד שמיר דרש כמובן לבטל את הדיון ביום שני הקרוב וקודם כל לוודא שהתנאים מתקיימים. נחכה להתפתחויות.

 

גם לחברי הכנסת יש פינה חמה בלב...

בעקבות מכתבים אישיים שנשלחו לחברי הכנסת (ועדיין לא הגענו לכולם, אבל אנחנו בדרך), קיבלנו הזמנה לפגישה עם חברת הכנסת מרינה סולודקין (קדימה) ושני מכתבים מעניינים, האחד מח"כ נסים זאב (ש"ס) והשני מח"כ דוד אזולאי (ש"ס), שהוא גם יו"ר ועדת הפנים ואיכות הסביבה. ניתן לקרוא את המכתבים בדף הפייסבוק החדש שלנו: " הצילו את נווה צדק מטבעת החנק "

 

בשבוע הקרוב נסיים לשלוח לכולם מכתבים ולקראת פתיחת מושב הקיץ בתחילת חודש מאי נתחיל לקבוע איתם פגישות.

 

איך אתם יכולים לעזור?

·          הצטרפו אלינו בפייסבוק – כל לייק נוסף הוא חשיפה נוספת לקהלים חדשים שיכולים לתמוך בנו וליצור אווירה ציבורית שמתנגדת למגדלים בנווה צדק. תעשו share על סטטוסים שלנו כדי שהחברים שלכם יראו אותם.

·          מי שיכול להתנדב לפעילות (מהשתתפות בהפגנות ובמיצגים ועד עזרה מקצועית כמו עיצוב, הפצה לרשתות תפוצה נוספות וכל דבר נוסף שתעלו על דעתכם) – אנא עדכנו אותנו במייל nevetzedek@gmail.com .

·          במסגרת המאבק אנחנו מעסיקים משרד עורכי דין שמתמחה בחוקי התכנון והבנייה ומשרד לניהול קמפיינים ציבוריים. כל תרומה תתקבל בברכה כדי לסייע בכיסוי ההוצאות.

 

שתהיה לכולם שבת שלום,

תושבים למען נווה צדק

 

 


www.nevetzedek.org

 


"הצילו את נווה צדק מטבעת החנק"

 


nevetzedek@gmail.com

 


054-5719344

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד