לוגו דרונט
אמנת תושבי נוה צדק
תושבי השכונה המעוניינים לשמר את אופייה הייחודי של השכונה מבקשים לפתוח מחדש את התוכניות החלות על השכונה ולהכין תוכנית רחבה הלוקחת בחשבון את העקרונות כפי שמפורטים באמנה
15/06/2006

 

אמנת תושבים לשימור אופייה הייחודי של שכונת נווה צדק

 

 

שכונת נווה צדק, הינה השכונה היהודית הראשונה שנבנתה מחוץ לחומות יפו בתחילת 1887, 22 שנה לפני הקמת העיר תל אביב. עם השנים הפכה נווה צדק למרכז חיי רוח, תרבות וסגנון חיים, ואזור מגורים מבוקש בעיר.

 אנו תושבי השכונה המעוניינים לשמר את אופייה הייחודי של השכונה מבקשים לפתוח מחדש את התוכניות החלות על השכונה ולהכין תוכנית רחבה הלוקחת בחשבון את העקרונות הבאים.

 

  • שיתוף התושבים בתהליכי תכנון בשכונה – הכנת תוכנית אב לשכונה, אשר תספק ראייה עתידית ורחבה לגבי אופייה של השכונה.

 

  • עידוד תחבורה ידידותית לסביבה – כיום השכונה סובלת מבעיות זיהום אויר ורעש בשל כניסה של רכבים רבים לשכונה. יש לעודד הגעתם של מבקרים לשכונה ע"י קידום תחבורה ציבורית יעילה ולא ע"י סלילת כבישים נוספים.

 

  • אופי בינוי –  הבניה המתאימה לנווה צדק הינה בנייה בינונית בגובהה, ולא  מגדלים אשר ישנו את אופיה הייחודי  של השכונה. כמו כן השכונה מתוכננת כיום כמובלעת עירונית (שכונה מוקפת מגדלים), יש לחזק את הקשר בין העיר לשכונה ולקו החוף.

 

  • הזיקה לים –  יש לשמור על אפשרות ההליכה הרגלית לים ולא לבנות אוטוסטראדות ומגדלים אשר יבודדו את השכונה וירחיקו אותה מהים.

 

  • תוכניות בינוי המקודמות בשכונה ( תפרי נוה צדק דרום, כביש המסילה, מנשיה וציר שלבים) – כיום כל תוכנית מקודמת בנפרד על ידי מנהל ההנדסה, יש לגבש חשיבה מחודשת לגבי התוכניות תוך ראייה רחבה של צרכי השכונה וכן על התוכניות המקיפות אותה.

 

  • שטחים ציבוריים פתוחים – יש לפעול לשימור וקידום שטחים ציבוריים פתוחים בשכונה.

 

  • תשתיות ציבוריות – בנווה צדק גרות משפחות אשר חשוב לספק עבורן תשתיות מתאימות כגון: גני ילדים, מתנ"ס ובית – ספר.

 

 

כתבות נוספות

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד