לוגו דרונט
מאות מתושבי השכונה חתמו על עצומה לעיריית תל אביב
מאות מתושבי השכונה וסביבותיה חתמו על עצונמה הקוראת לעיריית תל אביב לעצור קידום הליכי תכנון ולקיים שלוב מלא של התושבים בהמשך התכנון עוד לפני הצגת התוכניות בועדות התכנון והבניה.
15/06/2006

העיריה   מתכוונת לחנוק את נווה צדק ע"י בניית מגדלים גבוהים מסביב לשכונה ובידודה באמצעות כבישים סואנים ורחבים, תוך הרס איכות חיי התושבים.

אנו, תושבי שכונת נווה צדק תובעים מעירית תל-אביב לחדול לאלתר ממגמות תכנון אלו הפוגעות באיכות החיים של התושבים.

אנו דורשים מהעירייה לחדול מלנסות ולרצות יזמים שונים על חשבון איכות חיינו.

דרישתנו הנה לשילוב מלא של תושבי השכונה בהמשך התכנון, עוד לפני שלב הדיונים בועדות התכנון והבנייה. אנו רואים צורך בהבעת עמדה  מקצועית, תוך שימוש ביועצים מקצועיים מטעמנו, לגבי התוכניות המקודמות הבאות:

1.      ציר שלבים– ציר תנועה ראשי שיעבור בתוך השכונה ויזרים אלפי כלי רכב דרך חלקה הדרומי של שלה, תוך בידודה מהים, משטחי ציבור ומהמשכה הטבעי של השכונה לכוון מנשייה והים.

2.כביש המסילה– ציר נוסף המתוכנן להזרים תנועה, בציר בו תעבור גם רכבת התחתית, אל ומהמגדלים אותם מקדמת העירייה בנפרד.

3.מגדלים לאורך רחוב אילת ורחוב יצחק אלחנן – מקודמות מספר תוכניות נקודתיות למגדלים סביב השכונה. אחד בבנייה, אושרו 2 נוספים (מגדל נוסף הולך להיבנות בסמטת האטד) כך שנוצרת "חומה" של מגדלים ממזרח ומצפון בנוסף למלונות ולמגדלים ממערב.

4."תפרי נווה צדק"- קביעת גבולותיה הדרומיים והמערביים של השכונה, תוך פינוי תושבים ומתוך חוסר התחשבות בוטה על חשבון דיירים החיים במקום מזה עשרות שנים  .

5.תוכנית פיתוח מנשייה– חסימת השכונה מדרום בבינוי צפוף וגבוה, תוך התעלמות מהמרקם האורבני של השכונה ומהמשכה הטבעי של נווה צדק לכוון הים וליפו.

תכניות אלו יהפכו את השכונה לאי בתוך תנועה סואנת, מוקף מגדלים וללא שטחים ומבנים ציבוריים, תוך פגיעה אנושה באיכות החיים של תושבי השכונה.

בתוכניות אלו לא מתחשב התכנון   בבעיות האקוטיות המעיקות על תושבי השכונה ובראשן:

1.       המחסור בשטחים ציבוריים– שטחים וגינות ציבוריות ששימשו בעבר את הציבור, נמכרו ע"י העירייה למטרות רווח, כמו כן העירייה לא מקדמת כלל תכנון של שטחי ציבור למוסדות ולגינות וזאת בניגוד לחוקי מדינת ישראל.

2.       מצוקת החנייה של התושבים -השכונה הפכה למגרש חנייה של מבקרים שונים ולא ניתן כל מענה למצוקת החנייה ההולכת וגדלה של תושבי השכונה.

3.       פריסת מקומות הבילוי והמסחר ברחובות השכונה וזמני פעילותם - בשכונה צצו מקומות בילוי חדשים  רבים ללא כל מדיניות לגבי מיקומם ברחבי השכונה וללא אמירה ברורה לגבי שעות פעילותם.

שכונת נווה צדק הנה מקום מיוחד שהצליח לשמר את הרחובות והסמטאות הישנות והציוריות ובכך הפך למוקד משיכה ולמרכז תרבות ואומנות. השכונה מהווה את אחד מסמליה העירוניים הבולטים ביותר של העיר תל אביב ושל מדינת ישראל. ועד הפעולה של תושבי שכונת נוה צדק יחד עם ועד השכונה שם לו למטרה לפעול  לשימור אופיה המיוחד של  השכונה  והתפתחותה כמרכז  תוסס ומגוון המשלב חיי תרבות וקהילה.

כתבות נוספות

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד